НовиниОсобистостіУПА

До 110-річчя з Дня нароження Шухевича у Києві відкриють виставку та запрошують на відкриту лекцію

30 червня виповнюється 110 років від народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Цього дня, а також 1 та 2 липня, в Національному музеї історії України відбудеться низка заходів, які допоможуть нам усім більше дізнатися та краще зрозуміти цю непересічну особистість української історії.

Тож у п`ятницю, 30 червня, о 18:00 Музей спільно із Центром досліджень визвольного руху презентує виставку “Сила Волі”, присвячену чотирьом видатним провідникам українського національного визвольного руху ХХ ст., серед яких і Роман Шухевич. Вхід на презентацію виставки вільний.

А о 18:15 відбудеться лекція історика, наукового співробітника Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”, доктора гуманітарних наук, наукового співробітника Центру досліджень визвольного руху Олесі Ісаюк “Людська історія Романа Шухевича: що ви хотіли знати та не знали, кого спитати”.

Чи вам відомо, що родина Шухевичів була знаною на Галичині ще до народження Романа? Його прадід, Йосип Шухевич, перекладав з латини, німецької та англійської праці світових поетів та письменників українською мовою. Дід майбутнього головнокомандувача УПА був науковцем, відомим дослідником Гуцульщини. Саме він надихнув Михайла Коцюбинського на написання відомої повісті “Тіні забутих предків”. А чи знаєте ви про те, що в студентські роки Роман грав у квартеті “Ревелєрси Євгена” (“Львівські ревелєрси”), де одним із солістів був його рідний брат Юрій, якого в 1941-му катували в тюрмі представники радянської влади? Брати навіть виступали разом у Львівському оперному театрі.

Тож до розмови про ці та інші маловідомі сторінки життєвої історії Романа Шухевича і його родини запрошуємо долучитися 30 червня, після презентації виставки “Сила Волі”.

Вхід на лекцію – 30 грн. Просимо перед лекцією попередньо зареєструватися за формою https://goo.gl/yyZAK4. Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)