Парламент Франції офіційно визнав Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу. Президент України Володимир Зеленський назвав знаковим це рішення французьких парламентаріїв.
“Визнання парламентом Франції Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу важливе та знакове. Вдячні за сильний внесок Фрванції у викриття злочинів тоталітарної Росії — минулих і сьогоднішніх. У встановлення правди й справедливості, а отже, й відповідальності. Дякуємо, Франціє!” — написав Зеленський.
“В Україні голод був штучно викликаний і вирізнявся своїми масштабами. Систематизований радянською владою, він забрав життя близько 4 мільйонів українців, переважно селян”, — йдеться у резолюції Національної асамблеї Франції — нижньої палати французького парламенту.
Апогею цей масовий злочин досяг у перші місяці 1933 року, коли щодня від голоду помирали тисячі українських селян, зазначається у документі.
“Штучно створений голод став відомий як Голодомор — “винищення голодом”, — йдеться у резолюції.
Тож ця резолюція спрямована на визнання французькою владою цього примусового голоду українського населення геноцидом, а також на засудження скоєних дій, що характеризуються винищенням і масовими порушеннями прав і свобод людини, зазначили парламентарії.