НовиниТемиУПА

Настільна гра «УПА – відповідь нескореного народу»

Настільна гра «УПА – відповідь нескореного народу», щойно з’явившись, викликала шалений ажіотаж.

«Маємо сотні звернень з різних куточків України із запитанням: де придбати? І надто бурхливу реакцію чи не всіх російських пропагандистських каналів, які уже встигли попередити, що «в Україні з’явилася екстремістська гра», хоча, крім коробки, ніхто ще нічого не бачив», – розповідають в Інституті.

УПА – відповідь нескореного народу -Історія в школі

«На численні прохання ми дещо привідкриємо коробку майбутньої гри, щоб показати, з ким саме воюватимуть українські повстанці. Їхні вороги – це нацисти і совєти. Напевно саме цей елемент гри є найкращою відповіддю про причини обурення, яке лунає з Росії», – говорить Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Водночас, розробники зазначають, що вся присутня в грі інформація про бойові з’єднання як з боку нацистів, так і з боку НКВД, які боролися проти УПА, взята з історичних джерел та відповідає реаліям.

Крім самої гри, до комплекту входить посібник, який розповідає про історію створення УПА, її головних історичних персонажів та боротьбу, що тривала більше двох десятиліть. «Ця інформація буде цікавою і пізнавальною не лише школярам, але й усім, хто цікавиться історією. Вона дозволяє розвінчати багато міфів, якими десятиліттями радянська пропаганда намагалася демонізувати УПА. І, судячи з реакції росіян, досі продовжує це робити. Ця книжка багато речей ставить на свої місця і дозволяє зробити власні висновки про місце УПА в історії України», – говорить один з розробників гри Володимир Поліщук.

Гра «УПА – відповідь нескореного народу» стала продовженням ідеї популяризації історії новими засобами. Минулого року Український інститут національної пам’яті уже презентував настільну гру «Українська революція 1917-21 рр. Сто років боротьби», яка викликала величезний інтерес та схвалення, особливо серед учителів історії та учнів, які використовували гру як елемент підготовки до ЗНО з цієї теми.

Як зазначають розробники, гра про УПА розроблена більш динамічною, в ній з’явилися елементи тактики та стратегії. Окрім навчальних матеріалів, які поглиблюють знання про боротьбу Української повстанської армії проти ворогів, гра дає можливість дітям та підліткам відчути себе справжніми командирами повстанців.

До розробки та випуску гри долучилися Центр дослідження визвольного руху, Український кризовий медіа-центр та Юрій Смертига. У посібнику використані фото, документи та ілюстрації з Архіву Центру досліджень визвольного руху; Галузевого державного архіву Служби безпеки України; Державного архіву Волинської області; Державного архіву м. Нюрнберга (Staatsarchiv Nürnberg), ФРН; Електронного архіву українського визвольного руху avr.org.ua; Архіву видавництва «Літопис УПА»; надані Військово-історичним клубом «Сотня Сіроманці» (Чикаго, США).

Презентація гри відбудеться 13 жовтня в рамках фестивалю «Історія:UA».

Також в рамках фестивалю заплановані презентації серії арт-плакатів «Військова еліта української революції 1917-1921 років», книги «Усна історія українсько-російської війни», а також проекту «Відеоісторія» (теми «Як творилася держава. Українська революція 1917-21 рр.» та «За що боролася Українська повстанська армія»).

Водночас Український інститут національної пам’яті вкотре нагадує, що всі інформаційно-просвітницькі матеріали, видані Інститутом, не продаються. Але комплекти гри, книги та інші матеріали можна отримати на школи, бібліотеки чи інші організації, надіславши попередньо лист на адресу Інституту.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)