На Харківщині відкрили пам’ятник гетьману Мазепі
У смт Коломак, Харківської області, 22 липня, в рамках фестивалю “Гетьманська слава” відкрили пам’ятник гетьману Івану Мазепі.
Про це повідомила прес-служба Харківської ОДА.

Пам’ятник відкрили в селищі, в якому Мазепа був обраний гетьманом України.
“Пам’ятник видатному гетьману має не тільки історичну цінність. Це символ об’єднання українського народу заради розбудови держави. Мазепа казав: “Не маш любові – не маш згоди. Сьогодні ми доводимо, що український народ – щирий, повний любові, здатний об’єднатися для розвитку своєї країни”, – заявила голова Харківської області Юлія Світлична.
За словами губернатора, після відкриття пам’ятника в Коломаку буде створений музей козацької слави. Також в селищі кожен рік буде проходити фестиваль з нагоди 330-річчя обрання Мазепи гетьманом України “Гетьманська слава”.
Зазначимо, цьогоріч фестиваль відвідали близько 10 тис. громадян.