Друга світова війнаНовиниСРСРТеми

Сейм Польщі прийняв закон про знесення комуністичних пам’ятників

Польський Сейм у четвер, 22 червня, проголосував за внесення поправок у закон про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах будівель та об’єктів.

Документ передбачає знесення пам’ятників радянської епохи, в тому числі меморіалів на честь Червоної армії. За остаточну редакцію закону проголосували 408 депутатів, проти були 7, ще 15 утрималися. Поправки набудуть чинності через три місяці після оприлюднення закону.

В оновленій редакції закону йдеться, що пам’ятники та інші подібні об’єкти “не можуть віддавати данину пам’яті особам, організаціям, подіям або датам, які символізують комунізм чи інший тоталітарний лад”. Автори законопроекту вказують, що “збереження назв установ і пам’ятників на честь подій і людей, що зробили злочинний вплив на історію Польщі, дає прихильникам тоталітаризмів просувати свої погляди, що здійснює негативний вплив на суспільство”. Тим самим влада хоче дати громадськості сигнал, що держава дотримується конституційного принципу, що забороняє тоталітарний режим, і викриває просування тоталітарних поглядів.

Планують, що протягом року буде демонтовано близько 470 скульптурно-архітектурних об’єктів. Більше половини з них присвячені Червоній Армії. Не підлягають знесенню пам’ятники, розташовані на кладовищах або території інших поховань, об’єкти, які не виставлені на загальний огляд, або ж демонстровані в наукових цілях, як твори мистецтва, а також монументи, внесені до реєстру пам’яток архітектури.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)