НовиниСтародавня історіяТеми

Стародавні єгиптяни більше споріднені з жителями Сирії та Ізраїлю, ніж з жителями сучасного Єгипту

Стародавні єгиптяни більше споріднені з жителями Сирії та Ізраїлю, ніж з жителями сучасного Єгипту, стверджують дослідники ДНК.

Згідно з даними аналізів ДНК з єгипетських мумій, стародавні єгиптяни мали мало спільного з нинішніми жителями цієї країни, а також з людьми, які проживають зараз у центральній і південній частинах Африки, передає Російська служба Бі-бі-сі. Як вказує в доповіді, опублікованій в журналі Nature Communications, німецький археолог Йоханнес Краузе, метою дослідження було конкретно з’ясувати ступеня спорідненості давніх і сучасних єгиптян.

У результаті вчені дійшли висновку, що у жителів Стародавнього Єгипту був генотип, близький до жителів Близького Сходу – нинішньої Сирії, Іраку, Туреччини, Йорданії, Лівану та Ізраїлю. Вони провели ДНК-аналізи приблизно 90 з поховань мумій, зроблених з XIV століття до нашої ери до IV століття до нашої ери в районі на південь від Каїра. Це допомогло дослідникам зрозуміти, як змінювалося населення Єгипту протягом цього періоду часу. Вчені відзначають, що вплив генів жителів центральної і південної частин Африки на єгиптян став виявлятися лише починаючи з IV-V століть нашої ери. До цього ж генотип єгиптян залишався практично незмінним.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)