НовиниСРСР

В Україні сьогодні вшановують пам’ять жертв політичних репресій

В Україні сьогодні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. У Києві жалобні заходи за участі президента Петра Порошенка відбулися у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили».

Як повідомляє прес-служба президента, Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко поклали букети квітів до Братської могили та до пам’ятного знаку польських поховань, встановили лампади біля центрального монументу Меморіалу.

«Биківнянські могили»-Історія в школі

Учасники церемонії вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв політичних репресій.

У церемонії також взяли участь перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, віце-прем’єр Геннадій Зубко, члени уряду, голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган, представники дипломатичний місій, української громадськості.

Вшанування, згідно з указом президента України від 21 травня 2007 року, відбувається щороку у третю неділю травня.

«Биківнянські могили» – місце поховання жертв політичних репресій 1937-1941 років. Розташоване поблизу селища Биківня на околиці Києва. За часів сталінських репресій тут був об’єкт спеціального призначення НКВС і відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих громадян.

Кількість похованих в Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може ставити від 20 до 100 тисяч осіб. На околиці Києва у Биківнянському лісі зокрема поховані письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших жертв «Великого терору».

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)