ГолодоморТеми

В Україні з’явиться електронна база свідчень жертв Голодомору

Кожен користувач може створити сторінку власної родини, або ж доповнити вже опубліковані дані збірками з родинного архіву.

В Україні створюють єдину електронну базу свідчень жертв Голодомору 1932-33 років. Там будуть розміщені десятки тисяч вже записаних життєвих історій, а також усі доступні фото, відео та документальні матеріали про ці трагічні події, передає “5 канал”.

Науковці стверджують – це буде найбільший у світі ресурс, присвячений штучному голоду в Україні, від якого загинули 4 мільйони українців. Кожен користувач може створити сторінку власної родини, або ж доповнити вже опубліковані дані збірками з родинного архіву. Як повідомила куратор проекту Ярослава Музиченко, дослідники поступово доопрацьовуватимуть та оцифровуватимуть зібрані за кілька десятиліть усні свідчення, адже частина з них досі зберігається на касетах чи на папері.

“Ми мріємо про те, щоби кожен із вас міг звернутися до розділу “Родинні історії”, в системі пошук набрати ім’я своїх батьків, дідів, і щоби там випала ваша особиста сторінка. І все, що ви хочете розказати, і все, що ви маєте показати, і щоби цей світ вашої родини – про нього знали”, – пояснила куратор проекту “Голодомор 1932-33 років: родинні історії” Людмила Гриневич.

Першу колекцію, яку виставлять на сайт, зібрала вчителька математики з Луганщини Віра Анусова. Від середини 80-х років минулого століття жінка проінтерв’ювала понад 500 земляків, які пережили Голодомор.

“Залучала до цієї роботи і дітей, але якщо я бачила, що розповідають люди таке, що можна поберегти дітей, то я казала, то я просила – дітки, вийдіть, будь ласка, посидьте. А я вам все перекажу”, – згадує вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)