Коли герцог Альба почав переслідувати протестантів в Нідерландах, серед інших було заарештовано і анабаптиста Дірка Віллемса. Його помістили під варту в замку, але він втік, спустившись по мотузці з вікна, пов’язаної з ганчірок, на лід, що покривав заповнений водою рів замку.
Його втеча був помічена охоронцем, який погнався за ним. Тонкий лід ставка, по якому біг змарнілий в ув’язненні Дірк, витримував його невелику вагу, але проломився під більш важким охоронцем. Провалився під лід охоронець почав кликати на допомогу. Дірк повернувся і витягнув його з ополонки.
Врятований охоронець схопив втікача. Дірка Віллемса спалили на багатті 16 травня 1569 року. Сьогодні анабаптисти шанують Дірка Віллемса як мученика і вважають прикладом християнського милосердя.
