Російсько-українська війна (2014)

Російсько-українська війна: 16 лютого 2023

16 лютого (четвер)

358 день повномасштабної російсько-української війни. 

ЗСУ-Історія в школі

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.02.23 орієнтовно склали / The total combat losses of the enemy from 24.02.22 to 16.02.23 were approximately:

  • особового складу / personnel ‒ близько/ about 140460 (+690) осіб ліквідовано / persons were liquidated,
  • танків / tanks ‒ 3296 (+6) од,
  • бойових броньованих машин / APV ‒ 6517 (+10) од,
  • артилерійських систем / artillery systems – 2306 (+3) од,
  • РСЗВ / MLRS – 466 (+0) од,
  • засоби ППО / Anti-aircraft warfare systems ‒ 239 (+3) од,
  • літаків / aircraft – 298 (+0) од,
  • гелікоптерів / helicopters – 287 (+1) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня / UAV operational-tactical level – 2012 (+1),
  • крилаті ракети / cruise missiles ‒ 857 (+0),
  • кораблі /катери / warships / boats ‒ 18 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн/ vehicles and fuel tanks – 5167 (+6) од,
  • спеціальна техніка / special equipment ‒ 219 (+0).

Дані уточнюються / Data are being updated.

Бий окупанта! Разом переможемо! Наша сила – в правді!/ Strike the occupier! Let’s win together! Our strength is in the truth!

Уночі 16 лютого російські окупаційні війська завдали масованого ракетного удару по об’єктах критичної інфраструктури.

Противник випустив по Україні 32 крилаті ракети повітряного та морського базування.

Застосовано 12 крилатих ракет Х-101/Х-555 із двох стратегічних бомбардувальників Ту-95мс з району Каспійського моря, 8 крилатих ракет «Калібр» із фрегата з акваторії Чорного моря, 12 крилатих ракет Х-22 із шести дальніх бомбардувальників Ту-22м3 з району Курська та дві керовані авіаційні ракети Х-59 з двох літаків тактичної авіації Су-35 з району Мелітополя.

Силами та засобами Повітряних Сил ЗС України знищено 14 крилатих ракет Х-101/Х-555, «Калібр» та дві керовані авіаційні ракети Х-59.

На жаль, частина крилатих ракет Х-22 досягла своїх цілей, уразивши об’єкти критичної інфраструктури. Наразі на озброєнні немає вогневих засобів, здатних знищувати цей тип ракет. 

Тримаймо стрій!

Разом – до перемоги!

Парламент Словаччини визнав рф спонсором тероризму, а російський режим терористичним

Парламент Словацької Республіки ухвалив резолюцію, якою визнав росію країною-спонсором тероризму, а російський режим терористичним.

Депутати Словаччини в четвер ухвалили резолюцію, якою засуджують широкомасштабні напади росії на Україну. Резолюція називає російський режим терористичним, а росію – державою-спонсором тероризму.

Депутати також засудили прямі і непрямі погрози росії застосувати ядерну зброю.

У резолюції наголошується на невизнанні проведення та результатів “референдумів” у Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях, з наголосом, що ці території залишаються частиною України.

Окрім цього, Парламент висловив підтримку зусиллям щодо створення спеціального трибуналу для розслідування злочинів, скоєних військовослужбовцями та керівництвом рф.

Документом також передбачається засудження гібридної війни, яку росія веде і на території Словаччини. Резолюція закликає правоохоронні органи, розвідувальні служби та інші відповідні структури не недооцінювати загрозу, а вжити необхідних заходів з метою підтримки безпеки і демократії в Словаччині.

“За” проголосували 78 депутатів – більшість фракції OĽaNO та вся фракція SaS. Деякі члени фракції “Ми – сім’я” утрималися. 12 депутатів були проти, семеро не голосували і загалом 23 утрималися.

«Маємо чергову хорошу новину: повертаємо українців додому з російського полону. Сьогодні – ще 101 людина. Більшість – оборонці Маріуполя, рядові і сержанти. ВМС, прикордонники, Нацгвардія, сухопутники, тероборона. Один цивільний – перший заступник міського голови Енергодара. Я щасливий за кожну з більш ніж сотні українських родин, до яких повертаються сини, брати, чоловіки. Я дякую нашому Координаційному штабу та всій нашій команді – Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко, Лубінець – і всім, хто допомагає». Звернення Володимира Зеленського наприкінці 358-го дня війни.

Україна провела ще один масштабний обмін полоненими з рф: додому їдуть 100 воїнів та цивільний

Україна провела ще один обмін полоненими з рф. Як повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак, сьогодні додому їдуть 100 наших воїнів та 1 цивільний.

“Продовжуємо повертати українців з полону. Сьогодні додому їдуть 100 наших воїнів та 1 цивільний. Серед звільнених бійців – нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них – оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з “Азовсталі”. Їх так довго чекали рідні”, – написав Єрмак.

За його словами, багато з героїв отримали поранення різної тяжкості.

“Ми продовжуємо працювати, дякую команді та Координаційному штабу з питань поводження із військовополоненими. Повернемо додому всіх”, – резюмував глава ОП.

Back to top button