Політика радянізації («совєтізації») та репресії західних областей УРСР (11 клас. Історія України)

Конспект уроку + Презентація + Відео: Політика радянізації («совєтізації») та репресії західних областей УРСР

Навчальна мета: Охарактеризувати й визначити особливості політики радянізації в західних областях України в повоєнні роки.

I. Організаційний етап (5 хв)

II. Актуалізація опорних знань (10 хв)

Завдання: Використовуючи запитання рубрики «Пригадайте», повторити ключові факти з історії регіону.

  1. Які зміни адміністративно-територіального устрою УРСР відбулися в перший період Другої світової війни та повоєнний період?
  2. Дайте визначення поняття «радянізація». Якими методами вона здійснювалась у 1939–1941 рр.?
  3. Коли та за яких умов було створено УПА?

III. Мотивація та оголошення теми (5 хв)

Вчитель: Звертає увагу на те, що в період 1939–1941 рр. тоталітарний режим не встиг зміцнитися в західних областях України. Тому після війни партійно-державному керівництву довелося по-новому поширювати порядки СРСР.

IV. Основний етап: Робота з матеріалом презентації

1. Насадження радянської влади та масові депортації

2. Ліквідація Української греко-католицької церкви (УГКЦ)

Завдання: Обговорення (відповідно до плану презентації):

3. Економічні та культурні перетворення

4. Український національно-визвольний рух (ОУН–УПА)

V. Закріплення вивченого матеріалу (10 хв)

1. Колективна робота: Метод «Фішбоун»

Завдання: За допомогою методу «Фішбоун» у складі робочих пар або малих груп проаналізувати відновлення радянського тоталітарного режиму в західних областях УРСР та долю УГКЦ в цей період.

2. Контрольні запитання (Усно)

VI. Підсумок уроку та домашнє завдання (5 хв)

Домашнє завдання (записати):

  1. Опрацювати § 4. Політика радянізації («совєтізації») та репресії західних областей УРСР.
  2. Проглянути відеоролики та виконати завдання до них:
    1. «Чому у Львові не говорять російською» «Феномен УПА»
    1. «Що зробили з родичами УПА»
  3. Виконати завдання: Скласти порівняльну таблицю впровадження сталінської моделі соціалізму в західних областях України в другій половині 1940-х рр. та Наддніпрянщині в 1930-х рр. (за пунктами Індустріалізація, Колективізація, «Культурна революція»).
Exit mobile version