Методика навчання історії в школі

Дослідницька робота на уроках суспільно-гуманітарного циклу, як умова розвитку творчих здібностей учнів

Автор: Вишинська Оксана Сергіївна

Навчальний заклад: Очаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 імені П.П.Шмідта

Дослідницька робота на уроках суспільно-гуманітарного циклу, як умова розвитку творчих здібностей учнів

«Два винаходи людини можна вважати найскладнішими: мистецтво управляти та мистецтво виховувати»

Емануїл Кант

Сьогодні стало очевидним, що саме гуманітарна освіта в першу чергу формує особистість школяра. Протягом останніх років в країні постало  питання про  реалізацію особистісно – компетентісного підходу в суспільствознавчій освіті. Це формування конкурентних цінностей і життєво необхідних знань, умінь і навичок кожної особистості. Адже компетентність являється результатом індивідуальної навчальної діяльності учнів і формується на основі оволодіння ними змістовними, процесуальними і мотиваційними складовими.

В світі постійно збільшується об’єм знань, кожній людині необхідно орієнтуватися в великому обсязі інформації – все це змушує задуматися. Зараз учні мають змогу отримувати будь-яку інформацію швидко і напрочуд легко. Вони перестали її аналізувати, критично осмислювати, перевіряти достовірність. Для того,щоб навчити дітей цьому, виховати їх творцями, я вибрала провідною темою своєї педагогічної діяльності питання  «Дослідницька робота на уроках суспільно-гуманітарного циклу,як умова розвитку творчих здібностей учнів».

У психолого-педагогічній літературі проблемою дослідницьких робіт, розвитку творчих здібностей займаються В.О.Моляко, Н.С.Лейтес, О.І.Кульчицька, К.О.Баханов, Г.І.Волков, В.Кремінь, О.І.Пометун, О.Савченко, П.Мороз, Г.Фрейман, У.Х. Кілпатрік та інші. Вони вважають, що треба створити умови для багатобічного випробування учнями своїх сил у різних видах самостійної й творчої діяльності, починаючи з молодших класів і закінчуючи старшокласниками.

Завантажити: Дослідницька робота на уроках суспільно-гуманітарного циклу, як умова розвитку творчих здібностей учнів + Сертифікат (Розмір: 428.1 KB, Завантажень: 156)
Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)