НовиниОсобистостіТеми

У музеї Української революції показали унікальні речі лідера ОУН Євгена Коновальця (Відео)

Унікальні речі, які належали одному з видатних борців за українську незалежність, полковнику Української народної республіки та першому голові ОУН Євгенові Коновальцю, презентували у музеї Української революції 1917-1921 років.

Коновалець Євген Михайлович-І
Євген Михайлович Коновалець (14 червня 1891, с. Зашків, нині Жовківський район, Львівська область, Україна — 23 травня 1938, Роттердам, Нідерланди) — полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму

 

Це, зокрема, фотографії Коновальця, його особисті речі: портсигар, годинник, хрест, закордонний паспорт, який йому видала Литва. Також продемонстрували посмертну маску видатного українця та землю із його могили в Роттердамі.

Більшість експонатів до музею передали з архіву організації українських націоналістів, яку свого часу очолював Коновалець. Він був одним із ідеологів і творців українських Збройних сил, а саме сформував галицько-буковинський курінь та в подальшому – полк Січових стрільців. Крім того, Євген Коновалець створив Українську військову організацію для боротьби проти польської окупаційної влади у Західній Україні. В еміграції Коновалець створив Організацію українських націоналістів.

Олександр Кучерук, керівник музею, розповідає: “Всі ці речі так чи іначе пов’язані з особою Коновальця, починаючи з його військового періоду Першої світової війни через період Української Народної Республіки, через боротьбу. Це будівництво нашої держави, розумієте, і Коновалець, як один із свідків, учасників і діячів будівництво української армії”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close

Виявлено Adblock

Будь ласка, вимкніть Adblock. У нас тільки корисна реклама :-)